top of page
  • Yazarın fotoğrafıTuran Oguz

Gecen Hafta Neler Oldu? 18/07/2016-24/07/2016

ASELSAN’ın ürettiği ASELPOD Hedefleme Sistemi, yapılan ilk mühimmat atışında hedefin tam isabetle vurulmasını sağladı.

ASELSAN dergisinin Haziran sayısında yer alan habere göre, Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı (HİBM K.lığı)’ndan kalkan F-16 PO-III uçağından Konya Karapınar Atış Sahası’nda hazırlanan yer hedefine, ASELPOD Hedefleme Sistemi kullanılarak mühimmat atışı gerçekleştirildi. 15.000 fit yükseklikten ve 8 km menzilden bırakılan mühimmatın hedefe çarpmasına 12 saniye kala, ASELPOD Hedefleme Sistemi ile lazer işaretleme başlatıldı. Toplam 35 saniye havada kalan mühimmat, işaretleme sonrasında 3 metre çapındaki yer hedefini tam isabetle vurdu.

Aselsan ürünü ÖZIŞIK ve Füze İkaz Sistemleri entegrasyonu yapılmış ilk iki Mi-17 helikopterinin teslimatı tamamlandı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşmeler kapsamında, Füze İkaz (MWS) ve ÖZIŞIK Karşı Tedbir Atıcı (CMDS) Sistemleri Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterindeki 11 değişik hava aracına entegre edildi.

ASELSAN ile Otokar arasında SARP uzaktan komutalı silah sistemi tedarikine yönelik olarak toplam bedeli 35 milyon 640 bin euro tutarında sözleşme imzalandı

Aselsan’ın, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, “Aselsan ile bir yurt dışı müşteri arasında imzalanan, toplam bedeli 24 milyon 330 bin ABD doları olan Elektro-Optik Sistemler satış sözleşmesi bugün yürürlüğe girmiştir. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2016-2017 yıllarında gerçekleştirilecektir.” bilgilerine yer verildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türk Silahlı Kuvvetleri’ne alan tahsisi konusundaki anlaşmayı onayladı.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında daha önce imzalanan anlaşmayı imzalayarak onayladı.

Türkiye ve Azerbaycan arasında imzalanan anlaşma ile Azerbaycan, Hacı Zeynalabdin kasabasında bulunan hava üssündeki bazı binaların kullanımını Türk Silahlı Kuvvetleri’ne tahsis edecek.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


Yazı: Blog2_Post
bottom of page