top of page
  • Yazarın fotoğrafıTuran Oguz

Gecen Hafta Neler Oldu? 08/08/2016-14/08/2016

Savunma Sanayii Müsteşarlığı, 9 Ağustos’ta yaptığı açıklamayla, MİLGEM 5’inci, 6’ncı, 7’nci ve 8’inci Gemileri Tedariki Projesi’nin Teklife Çağrı Dosyası (TÇD) alımı için belirlenen son tarih olan 5 Ağustos’a kadar, 7 adet firmanın TÇD’yi teslim aldığını duyurdu. TÇD alan firmalar şunlar:

  1. Anadolu Deniz İnşaat Kızakları San. ve Tic. A.Ş.

  2. DEARSAN Gemi İnşaat Sanayii A.Ş.

  3. İstanbul Denizcilik Gemi İnşa San. ve Tic. A.Ş.

  4. RMK Marine Gemi Yapım Sanayii ve Deniz Taşımacılığı İşletmesi A.Ş.

  5. Sedef Gemi İnşaatı A.Ş.

  6. Sefine Denizcilik Tersanecilik Turizm San. ve Tic. A.Ş.

  7. Selah Makine Gemicilik ve Tic. A.Ş.

ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ’nin, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında “ASELSAN ile Roketsan Roket Sanayi ve Ticaret AŞ arasında ‘KARAOK Sistemi Kızılötesi Arayıcı Başlık Geliştirilmesi’ne ilişkin olarak toplam bedeli 43 milyon 994 bin 661 TL ve 7 milyon 451 bin 2 avro tutarında sözleşme imzalanmıştır.

Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2018-2022 yılları arasında gerçekleştirilecektir” bilgilerine yer verildi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile ANTENSAN arasında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı VLF Bafa D/A Cevapsız Yayım İstasyonu Modernizasyonu Projesi Sözleşmesi imzalandı.

VLF Bafa D/A Cevapsız Yayım İstasyonu Modernizasyonu Projesi Sözleşmesi, Savunma Sanayii İcra Komitesi’nin 9 Mart tarihinde gerçekleştirilen toplantısında alınan karar uyarınca yürütülen görüşmelerin ardından, 28 Temmuz tarihinde imzalandı.

Proje ile, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki VLF Bafa D/A Cevapsız Yayım İstasyonu’na MSK modda 4 kanallı yayım yapabilme yeteneğinin kazandırılacak. Bu kapsamda, istasyondaki kontrol bilgisayarlarının donanımı ve yazılımı modernize edilecek.

Öte yandan ANTENSAN, daha önce de denizaltılarla iletişim imkanı sağlayan VLF Bafa Denizaltı Cevapsız Yayım İstasyonu’nun bakımını gerçekleştirmişti.

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page